Zapoznaj się podobnymi wpisami
Data publikacji : 18 października, 2019
< 1 min

Modernizacja hali produkcyjnej – case study

Modernizacja hali produkcyjnej – specyfikacja:

  1. Powierzchnia hali produkcyjnej: 2000 m2
  2. Tryb pracy: 2 zmiany od PN do PT (SB i ND wolne)
  3. Wymagany poziom oświetlenia na powierzchni roboczej 350 luksów na hali (+ 550 lx na indywidualnych stanowiskach pracy)
  4. Wysokość, na której zamontowane są lampy – 10 m

Co ma na celu modernizacja oświetlenia w hali?

Po pierwsze energooszczędność, czyli znaczne obniżenie rachunków na energię elektryczną. Po drugie, właściwe oświetlenie wszystkich pomieszczeń.

Modernizacja oświetlenia w hali produkcyjnej- co daje?

Inwestorowi zależało na niższym zużyciu energii elektrycznej oraz poprawie komfortu pracowników, dostarczając odpowiednią ilość światła do każdej przestrzeni roboczej. Dzięki modernizacji, którą wykonaliśmy, udało się zoptymalizować ilości lamp z dostosowaniem wszelkich wymagań oraz norm oświetlenia. Wymiana starego oświetlenia na nowe ledowe, pozwoliła ograniczyć zużycie energii oraz właściwie oświetlić wszystkie pomieszczenia.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki modernizacji oświetlenia w hali?

Uzyskane efekty, które udało się osiągnąć to przede wszystkim zmniejszenie zużycia energii o 65%. Zamontowano lampy z mniejszą mocą, uzyskując ten sam poziom oświetlenia. W dodatku, zminimalizowano koszty serwisowania oraz zmniejszono emisję CO2. Poza tym, uzyskano oszczędność w skali roku wynoszącą 25585, 40 zł. Natomiast, zysk miesięczny po modernizacji to 2132,12 zł, a zwrot z inwestycji nastąpi w ciągu 16 miesięcy.