Modernizacja oświetlenia LED w biurze (firmie) – korzyści

Obecnie na rynku istnieje tysiące zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Każde z nich pragnie utrzymywać jak najlepszy stosunek zysków do wydatków. Dlatego na porządku dziennym wdrażane jest multum sposobów na zwiększenie tych pierwszych i zmniejszenie drugich.

Aby nie generować zbędnych strat, firmy podejmują działania już na najniższych szczeblach strukturalnych. Stosuje się tańsze zamienniki  przedmiotów codziennego użytku takich jak długopisy i papier drukarski. Odchodzi się od tradycyjnych metod korespondencyjnych i wymiany informacji, zamiast nich wykorzystuje się elektroniczne bazy danych oraz wiadomości mailowe. Można tu wymieniać w nieskończoność. Niestety wiele z firm, szczególnie tych ulokowanych w starszym budownictwie, po prostu zapomina o jednym z najlepszych sposobów na oszczędności. Mowa tutaj o modernizacji oświetlenia w biurze.

Koszt, który zwraca się błyskawicznie!

Wszelkie wykresy kosztów energetycznych mówią jedno – oświetlanie pomieszczeń przy pomocy punktów oświetleniowych starego typu jest po prostu nieekonomiczne i nieopłacalne. Modernizacja oświetlenia w firmie na zasadzie jeden do jednego, czyli zamiana tradycyjnych punktów oświetleniowych na równoważne mocą punkty LEDowe potrafi przynieść nawet 5-krotne zmniejszenie wydatków na energię elektryczną w ciągu roku. Wedle obliczeń w krajach  Unii Europejskiej  około 50 % zużycia energii w biurach jest zasługą ich oświetlenia. Jest to ogromny procent, który można w dużym stopniu zmniejszyć.

Żywotność podstawą oświetlenia - czyli LED kontra tradycyjne i energooszczędne żarówki

Okres poprawnego działania tradycyjnych żarówek określa się na około 1000 godzin. Ich następcy, czyli żarówek energooszczędnych już na ok. 10 000 godzin. Oświetlenie LEDowe pozwala z kolei na użytkowanie przez okres od 50 do nawet 100 tysięcy godzin. Oznacza to, że żarówka LED może nam służyć nawet 10 razy dłużej niż energooszczędna, a nawet 100 razy dłużej niż żarówka starego typu. Daje to niesamowite korzyści z modernizacji oświetlenia!

Oświetlenie LED vs świetlówki liniowe

Rzeczą, którą należy poruszyć, jest stosunek LEDów do bardzo często wykorzystywanych w biurach świetlówek. Pierwszą bardzo ważną kwestią jest migotliwość tych drugich, szczególnie starszych modeli. Świetlówki wraz z czasem eksploatacji mają coraz większą skłonność do migotania, co potrafi w znacznym stopniu wpływać na samopoczucie pracownika i efektywność jego pracy. Obecnie w nowoczesnych oprawach problem ten został w znacznym stopniu ograniczony, jednak nadal istnieje. Oświetlenie LED całkowicie niweluje tego typu problemy, tutaj tętnienie nie ma prawa wystąpić, dzięki czemu nie ma ono żadnego negatywnego wpływu na otoczenie. Świetlówki zawierają w sobie również gazy szkodliwe dla środowiska, co czyni je nieekologicznym źródłem oświetlenia. Dodatkowo ich sprawność w dużym stopniu uzależniona jest od temperatury panującej w pomieszczeniu.

W skład naszych usług wchodzi całkowita modernizacja oświetlenia LED – wymiana oświetlenia biurowego starego typu na nowoczesne systemy. Doradzimy oraz przedstawimy korzyści płynące z przeprowadzenia takiego unowocześnienia. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów naszej oferty!

Menu