Oświetlenie LED hali przemysłowej

Oświetlenie hali przemysłowej odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa. Właściwie zaprojektowane oraz wykonane oświetlenie pozytywnie wpływa na jakość pracy, oraz pozwala zoptymalizować koszty prowadzenia działalności.

Wiele zakładów pracy wymaga modernizacji w tym zakresie, ponieważ wykorzystywane tam rozwiązania są przestarzałe technologicznie, nieefektywne i w efekcie bardzo kosztowne. Najlepszą propozycją dedykowaną przedsiębiorcom jest oświetlenie LED hali przemysłowej, które zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz zapewnia trwałość i niezawodność systemu oświetleniowego.

Oszczędności na hali przemysłowej

Hale budowane są w taki sposób, że dostaje się do nich niewiele światła naturalnego lub nie ma go tam w ogóle. W efekcie lampy muszą działać nieprzerwanie przez wiele godzin, co generuje wysokie wydatki. Ponadto, zakłady często pracują na trzy zmiany, co dodatkowo podwyższa rachunki za energię. Kluczową rolę odgrywa więc energooszczędność systemu oświetlenia LED. Istotne znaczenie ma również jego niezawodność, ponieważ każda przerwa w pracy zakładu, dodatkowo zwiększa koszty jego prowadzenia.  Znacząca jest także bardzo duża wydajność lamp LED. Podczas gdy tradycyjne żarówki emitują około 80 lumenów przy poborze jednego wata, lampy LED osiągają poziom nawet 170 lumenów. Kolejnym atutem jest ich żywotność, która wynosi około 100 000 godzin nieprzerwanego działania. Lampy te charakteryzują się także dobrym współczynnikiem oddawania barw. Zastosowanie oświetlenia LED w hali przemysłowej pozwala więc na zbudowanie wydajnego oraz niezawodnego systemu, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu kosztów.

Oświetlenie LED hali przemysłowej pozwala na właściwe oświetlenie każdego miejsca pracy, co znacząco wpływa na samopoczucie i komfort załogi, a w rezultacie przekłada się na efektywność i jakość podczas wykonywania zadań. Dobrze przemyślany projekt pozwala na optymalizację ilości lamp przy zachowaniu wszystkich wymogów oraz norm. Zastosowanie lamp LED gwarantuje  zbudowanie nowoczesnego systemu oświetlenia z troską o środowisko, ponieważ systemy zbudowane w oparciu o tę technologię powodują znaczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Modernizacja systemu oświetlenia rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu. Kolejne etapy to wykonanie projektu oraz kalkulacja zwrotu z inwestycji i wreszcie wymiana lamp. Modernizacja objęta jest pięcioletnią gwarancją.

Dzięki zastosowaniu oświetlenia LED hali przemysłowej przedsiębiorca ma szanse zadbać zarówno o jakość pracy, jak i o budżet swojej firmy. Energooszczędność rozwiązań i ich trwałość oraz nowoczesne systemy sterowania przekładają się na znaczne ograniczenie kosztów serwisowania i zużycia energii.

Menu