- Luminacja świetlna jest to wielkość wektorowa opisująca poziom rozproszenia światła przez nieświecące powierzchnie. Inaczej iloraz światłości elementarnego pola powierzchni w tym kierunku do pola powierzchni pozornej tego elementu.
- Natężenie oświetlenia mierzone w luksach (lx), w zależności od rodzaju i miejsca pracy tam wykonywanej, będzie musiało być przystosowane do spełniania różniących się od siebie norm. Innego oświetlenia potrzebują korytarze, a innego miejsca, gdzie pracownicy spędzają dużo czasu, np. pracując przy dokumentacji lub segregując drobne elementy.
- Poziom oświetlenia hali, opisywany współczynnikiem UGR, jest bardzo istotny w miejscach pracy, w których ludzie, wykonując swoje obowiązki, zmuszeni są do patrzenia w punkty świetlne. W takich przypadkach najczęściej stosowane są lampy antyoślepieniowe, które dzięki swojej specjalnej konstrukcji nie powodują oślepienia oczu nawet przy bardzo długim czasie pracy.
- Równomierność oświetlenia jest to stosunek uśrednionej i najmniejszej wartości natężenia oświetlenia na danej płaszczyźnie. Parametr uwzględniony jest w normie PN 84/E-02033, która wskazuje, że w miejscach przeznaczonych do pracy stałej nie może on być mniejszy niż 0,65.
Natężenie oświetlenia w hali magazynowej
Oświetlenie hali magazynowej jest bardzo istotnym czynnikiem – odpowiednie natężenie światła maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo pracowników na terenie magazynu, pozwala bowiem uniknąć wielu wypadków i zmniejszyć liczbę błędów czy pomyłek. Odpowiednio doświetlona przestrzeń wspomaga zatem ochronę zarówno pracowników, jak i towarów znajdujących się w magazynie. Finalnie oprawy LED magazynowe wpływają pozytywnie na bezpieczeństwo całego procesu produkcji oraz pracy w hali przemysłowej.
Zgodne z normami i równomierne oświetlenie hali jest bardzo ważne także ze względów zdrowotnych – osoby wykonujące pracę w odpowiednio doświetlonym pomieszczeniu widzą lepiej i mają mniej przemęczone oczy, co zmniejsza poczucie ogólnego zmęczenia. W efekcie lampy magazynowe LED wpływają korzystnie na efektywność oraz ergonomię pracy, a także na samopoczucie pracowników.
Sposoby mocowania oświetlenia magazynowego LED
Kiedy wybierasz odpowiednie oświetlenie magazynowe LED, zwróć uwagę na możliwe sposoby mocowania lamp oraz ich rodzaje. Do różnego typu zadań potrzebujesz bowiem różnego oświetlenia – nie każda praca wymaga takiego samego natężenia czy barwy światła. Takie aspekty, jak rodzaj lampy magazynowej LED czy kąt jej nachylenia trzeba będzie zatem dostosować do charakteru pracy wykonywanej w danym miejscu. Co innego sprawdzi się podczas segregacji drobnych części lub dokumentów wymagających czytania, a co innego podczas przewożenia towaru z miejsca na miejsce czy też przemieszczenia się po korytarzach. Wiemy, jak najlepiej zagospodarować przestrzeń hali pod kątem oświetlenia magazynowego LED, tak aby odpowiadała Twoim indywidualnym potrzebom.
Zawsze proponujemy najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne w zakresie oświetlenia hali, które pozwolą Ci zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i energię, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska. Zadzwoń do nas i umów się na profesjonalny audyt oświetlenia. Zmodernizujemy instalację w Twojej hali i doradzimy Ci, jakie oprawy LED magazynowe są najtrwalsze. Ponadto oferujemy również pomoc w uzyskaniu finansowania na wprowadzane zmiany oświetlenia hali. Zainwestuj w oświetlenie LED obiektów sportowych, hal magazynowych i innych budynków, które gwarantuje duże oszczędności niezależnie od branży.