Oświetlenie LED obiektów sportowych

Odpowiednio zmodernizowane oświetlenie obiektów sportowych zapewnia właściwe warunki do bezpiecznego uprawiania sportu i minimalizuje ryzyko wystąpienia wypadków podczas rozgrywek. Jeśli chcesz zadbać o odpowiednie rozświetlenie danego obiektu, skorzystaj z naszych usług.

Oświetlenie LEDowe hali magazynowej jest istotnym czynnikiem wpływającym na jakość wykonywanych obowiązków przez naszych pracowników, ponieważ przyczyni się to do ich lepszego samopoczucia, zwiększy bezpieczeństwo, poprzez doświetlenie podatnych na ryzyko wypadków, miejsc, oraz znacząco zredukuje liczbę pomyłek.

Oświetlenie obiektów sportowych – norma

We wszystkich obiektach sportowych niezbędne jest oświetlenie gwarantujące właściwe natężenie i oddanie barw. System oświetleniowy powinien umożliwiać sprawne określenie koloru, kształtu przedmiotów, znajdujących się na sali czy boisku, ich odległości od nas oraz umożliwić łatwe rozpoznanie osób. Światło należy dostosować przede wszystkim do wielkości wnętrza i akcesoriów używanych w danej dyscyplinie. Ponadto podczas dobierania urządzeń oświetleniowych do obiektów sportowych należy wziąć pod uwagę Polską Normę PN-EN 12193. Określa ona, jakie oświetlenie należy zastosować w danym pomieszczeniu, w zależności od stopnia rozgrywek (międzynarodowe, krajowe, regionalne lub lokalne) i typu zajęć sportowych (treningi, sport szkolny, rekreacja). W zamkniętych obiektach najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie całkowitego i głównego pola gry.

Oświetlenie obiektów sportowych – dlaczego warto zdecydować się na modernizację?

  • W starszych obiektach sportowych spotykane są głównie systemy oświetlenia bazujące na wyładowczych źródłach światła. Ich wadą jest fakt, że pobierają one bardzo dużo energii i znacznie wpływają na koszty utrzymania obiektu. W efekcie osoby wynajmujące hale i sale gimnastyczne muszą podwyższać cenę oferty, przez co jest ona mniej atrakcyjna. Na szczęście na rynku pojawiło się fantastyczne rozwiązanie – oświetlenie LED, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić i cieszyć się jego wysoką jakością oraz wydajnością. LED-y emitują aż 170 lumenów przy poborze 1 wata, czyli o 90 lm/W więcej od klasycznych żarówek. 

    Oświetlenie LED obiektów sportowych – zalety

     

    Oświetlenie LED ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo energooszczędne i charakteryzuje się długą żywotnością. Lampy LED mogą świecić nieprzerwanie nawet przez 100 000 godzin. Ponadto technologia ta gwarantuje bardzo dobry współczynnik oddawania barw, co jest szczególnie ważne w obiektach sportowych. Wymiana oświetlenia na LED to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zadbać o środowisko naturalne. Dzięki instalacji oświetlenia LED można skutecznie zmniejszyć emisję zanieczyszczeń i związków chemicznych np. dwutlenku węgla, a także ograniczyć liczbę generowanych odpadów. Jeśli jesteś zainteresowany zmodernizowaniem oświetlenia w swoim obiekcie sportowym, zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.

    Wybierając naszą firmę, możesz liczyć na fachowe doradztwo i pomoc w uzyskaniu finansowania. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub odwiedzenia naszej siedziby, znajdującej się w Środzie Wielkopolskiej na ulicy Kórnickiej 52. Możesz się z nami skontaktować również przy pomocy formularza znajdującego się na stronie w zakładce „Kontakt”. Postaramy się, jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje zapytania.

Menu